عشق یه طرفه: وقتی کسی رو دوست دارین که دوستتان نداره، چه باید بکنین؟ با اینکه ممکنه اولین واکنشتان به اصطلاح آویزان شدن و سعی در ایجاد رابطه باشه، اما بهترین راه حل اینه که واقعیت رو قبول کنین و سعی کنین اون فرد رو فراموش کنین.

“اگه ندیده بودمت، دوستت نمی داشتم. اگه دوستت نداشتم، عاشقت نمی‌شدم. اگه عاشقت نشده بودم، دلم برایت تنگ نمی‌شد. اما همه این کارها رو کردم، می‌کنم و خواهم کرد.”

درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای در قلبش به شما احساس نمی‌کنه، نابودتان می‌کنه. شمام کسی رو دوست دارین که دوستتان نداره؟ پس ممکنهً با احساسات نومیدانه مربوط به اون آشنا هستین. وقتی فکر کنین که اون فرد دقیقاً همانیه که می خواهید، این احساسات قوی‌تر هم می‌شن. بیشتر آدم‌ها با امید اینکه روزی بتونن اون فرد رو به دست بیارن روزگار می‌گذرانند اما این امیدها هیچ‌وقت به واقعیت بدل نمی‌شن و اونا رو با چشمانی گریان و دلی پردرد بر جای می ذارن. عشق ناتموم رو همه ما ممکنهً تجربه کرده ‌ایم. منتظر وصال یه عشق شدن ممکنه شکستن قلبتان رو به دنبال داشته باشه. با اینکه به نظر سخت میاد اما فراموش کردن و ادامه زندگی بهترین کاریه که می تونید انجام بدید.

عشق یه طرفه ، وقتی کسی رو دوست دارین که دوستتان نداره، چه باید بکنین؟
واقعیت رو قبول کنین: وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که اون فرد تنها کسیه که میتونه ما رو خوشحال و خوشبخت کنه. چیزی که نمی‌میتونیم درک کنیم اینه که هیچوقت نمی‌میتونیم با کسی که دوستمان نداره خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکنه احساس کنین می تونید واسه همه عمر به اون فرد پایبند باشین، اما فرد مقابل این احساس رو به شما نداره. پس به جای سعی و تلاش واسه ایجاد رابطه با اون فرد سعی کنین این واقعیت رو قبول کنین که این عشق دوطرفه نیس و اون رو فراموش کنین. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری رو صرف اون فرد نکنین. پذیرش این واقعیات باعث می‌شه بتونین تمرکزتان رو تغییر داده و اولین قدم واسه فراموش کردن اون فرد رو وردارید.

فراموش کنین: برهم خوردن یه رابطه عاطفی سخت‌ترین قسمته. تا می تونید گریه کنین، بعد همه عکس‌ها و یادگاری ایی که اون و زمانهای خوشی که با اون داشتید رو به یادتون می‌بیاره، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما رو به یاد اون می‌اندازد دوری کنین. درعوض رو به کارهایی بیارید که مشغولتان می کنن، مثل گذراندن وقت با دوستانتان، انجام کارهایی که دوست دارین و از اون لذت می برین. این کار باعث می‌شه دیگر در مورد اون فرد خیالپردازی نکنین و به جنبه‌ های دیگر زندگی هم نگاه کنین.

عاشق شید: اگه کسی دوستتان نداره ولی بازم با شما ماندهه مطمئناً خیلی از خودش مایه نمی‌گذارد. به ‌جای آویزان شدن واسه با اون بودن، دست از عذاب دادن خودتون وردارید، دست از اون کشیده و به زندگی خودتون برسید. به خودتون توجه کنین و به چیزهای غیرلازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می‌گیرید که فراموش کنین و دوباره عاشق شید.

عشق واقعی زمانیه که دو طرف بتونن از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان رو با هم شریک باشن. این یه عشق سالم، متوازن و درسته. پس اگه به کسی بیان عشق کردین و به نظر می‌رسد که اون این احساس رو به شما نداره، دیگر عشق با ارزشتان رو صرف اون نکنین. با اینکه کسی رو دوست دارین که دوستتان نداره، اما یادتون باشه که این پایان دنیا نیس. با گذشت زمان با کسی آشنا می‌شید که میتونه خوشحال و خوشبختتان کنه و به همون اندازه دوستتان داره.