داشتن مهارت کافی در زندگی زناشویی یکی از کارهای مهمیه که هر فردی باید پیش از ازدواج آهنا رو باموزد تا یه زدنگی آروم و تقریبا بی تنشی رو در کنار همسر خود تجربه کنه.خیلی از زوجها به دلیل نبود آگاهی لازم دچار مشکلات زیادی می شن.یکی از این مشکلات نداشتن تمایل جنسی لازم واسه زندگی زناشوییه.چجوری میشه با افزایش میل جنسی در چند مرحله از زندگی خود لذت برد؟کاشت مو

کاشت مو

تحقیقات نشون داده نزدیک یه سوم زنها و 15% مردها این جور ان. اما اگه می خواین تمایلات جنسی خود رو افزایش بدین، راههایی رو که به شما پیشنهاد کردیم، دنبال کنین.

مشاوره واسه افزایش میل جنسی

عوامل تاثیرگذار در افزایش میل جنسی

داشتن قرار ملاقات با همسر

اگه تصمیم دارین آخر هفته خود رو در خونه جلوی تلویزیون بگذرانید، این رو هم بدونید که تمایلات جنسی شما با این روش از بین میره. به جای اون با شریک زندگی تون واسه شام به خارج از خونه برید. احتیاجی نیس فضایی که انتخاب می کنین، حتما عاشقونه باشه. اگه نگران نگهداری کودکان خود در خونه هستین، پرستاری رو استخدام کنین یا از دوستان خود کمک بگیرین.

مصرف قرصای ضدبارداری رو کنار بذارین

تغییرات هورمونی تاثیر زیادی بر تمایلات جنسی  دارن. قرصای ضد بارداری یکی از بزرگ ترین عوامل کاهش تولید تستوسترون در بدن و به دنبال کاهش تمایلات جنسی و درد هنگام مقاربته. پس اگه می خواین تمایلات جنسی  خود رو افزایش بدین، از مصرف قرصای ضد بارداری خودداری کنین.

 

مراقب داروهای مصرفی خود باشین

 به کمد داروهای خود نگاهی بندازید چون مصرف بعضی داروها مثل قرصای اعصاب، فشار خون و ضد افسردگی بر کاهش تمایلات جنسی  تاثیردارن. اگه می خواین تمایلات جنسی خود رو افزایش بدین، قبل از مصرف داروها با دکتر خود مشورت کنین. شاید بتونین داروی دیگری رو جایگزین اون کنین.

تقسیم وظایف خونه

نکاتی واسه افزایش میل جنسی

تقسیم کارهای خونه با شریک زندگی خود

اگه شاغل هستین، حتما پس از ساعات کاری، وقتی که خسته به خونه می رسید، کارهای زیادی روی سرتون ریختهه، با وجود بچه ها هم کار شما سخت تر می شه. در این شرایط بهتره وظایف خونه رو با همسرتان تقسیم کنین. با این روش مسئولیت شما کمتر و احساس شادی بیشتری می کنین که بر افزایش تمایلات جنسی تون هم موثره.

اتاق تون رو واسه رابطه ای عاشقانه آماده کنین

ممکنه بخواهید کودکان خود رو در اتاق تون بخوابونین یا قبل از خواب با حیوان خونگی تون در تخت بازی کنین اما این رو بدونید که این رفتارها تمایلات جنسی شما رو کاهش میده. بهتره اتاق خواب خود رو تنها مکانی واسه رابطه ای عاشقانه با همسرتان آماده کنین تا پس از یه روز سخت کاری در اون کمی آروم گیرید.

رابطه زناشویی رو در فهرست کارهای خود قرار بدین

در فهرست کارهای روزانه شما، قرار ملاقات با دکتر، نوشیدن قهوه با دوستان، قرارهای کاری و باشگاه جای داره اما چرا هیچوقترابطه زناشویی در اون نیس؟ با این کار دیگر هیچ بهونه ای واسه حذف اون از زندگی خود ندارین.

از روان کنندها استفاده کنین

مقاربت دردناک می تونه تمایلات جنسی  رو در شما پس از یه مدت کاهش دهد. یکی از دلایل درد هنگام رابطه زناشویی، خشکی واژناست که می تونید واسه برطرف کردن اون، از روان کنندها استفاده کنین. اگه با این روش درد شما کاهش نیافت، با دکتر قرار ملاقاتی بذارین.

افزایش تمایلات جنسی با مصرف مواد غذایی خاص

مصرف ویتامینا و مواد غذایی خاص می تونه بر افزایش تمایلات جنسی  تاثیرگذار باشن. آواکادو، بادام، توت فرنگی، صدف جزو این مواد هستن.

واسه رفع مشکلات خود اقدام کنین

کاهش رابطه زناشویی بین زن و شوهر می تونه نشون دهنده مشکلات موجود در رابطه باشه، از مشکلات کوچیک مثل عوض کردن جای لباسا گرفته تا مشکلات بزرگ تر مثل نبود ایجاد رابطه و گفتگو با همدیگه. واسه برطرف کردن این مشکل با همسر خود گفتگو کنین یا اگه مشکل شما حاده، از مشاور کمک بگیرین.

پیاده روی

پیاده روی و تاثیر مثبت اون در بهتر شدن روابط

با هم به پیاده روی برید

دویدن، پیاده روی، آشپزی یا هر انجام فعالیت دیگری که هر دوی شما به اون علاقمند هستین، می تونه بر رابطه عاطفی و به همون نسبت افزایش تمایلات جنسی شما تاثیرگذار باشن.

انجام ورزش 

کاهش استرس و سلامتی دو جنبه مثبت ورزش کردن هستن که هر دو باعث افزایش تمایلات جنسی می شن. ورزش کردن 3 بار در هفته و حدود نیم ساعت در روز معجزه می کنه.

استرس رو از خود دور کنین

کار، نگهداری از بچه ها، تمییز کردن خونه و… تاثیر زیادی بر تمایلات جنسی، حتی بیشتر از چیزی که فکرش رو بکنین، دارن. استرس باعث ترشح هورمون کورتیزول می شه. مقدار ترشح کم این هورمون واسه بدن مناسبه اما در مقادیر بالا باعث کاهش تمایلات جنسی در بدن می شه. قبل از شروع ایجاد رابطه زناشویی با همسر خود، تمرکز و تموم عوامل استرس زا رو از خود دور کنین. دوش گرفتن یا کتاب خوندن روشای موثری هستن.

تاثیر مصرف غذای سالم 

تحقیقی ثابت کرده افرادی که کلسترول بالایی دارن، در رسیدن به ارگاسم دچار مشکل می شن. پس واسه تعادل اون میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنین و از مصرف چربیای حیوانی خودداری کنین.

به اندام خود گوش بدین

بعضی وقتا کاهش تمایلات جنسی نشون دهنده بیماریه. به عنوان مثال اگه با کم شدن تمایلات جنسی احساس کمبود وزن، خستگی، خشکی پوست و ریزش مو می کنین، آسون از کنار اونا نگذرید. شاید شما از مریضی تیروئید رنج می برید که البته با درمان قابل حله.