فیس بوکتوییترگوگل پلاسلینکدین‫StumbleUponاشتراک گذاری از راه ایمیلچاپ
زززز واسه همه ما پیش آماده که وقتی یه روز صبح زود از خواب بیدار می شویم بعد از چند ساعت دیگه انرژی کافی رو واسه کار کردن نداریم. در این پستی که ما واسه شما آماده کردیم می خواهیم به شما بگوییم که چه جوری صبح زودتر از خواب بیدار شید و تا شب انرژی کافی رو داشته باشین.

روش ۱ از ۲: زود بیدار شدن

۱٫ کوک کردن ساعت سر زمان مورد نظر: بهتره واسه زود بیدار شدن یه ساعت زنگ دار تهیه کنین و اون رو واسه زمان مشخص کوک کنین و اون رو در دور دست خود نگه دارین تا هنگامی که شروع به زنگ زدن می کنه اون رو قطع نکنید و از رختخواب خود بیرون بیاد و بعد اون رو خاموش کنین.

واسه چند روز اول این کار رو کنین تا عادت کنین و بعد می تونید ساعت رو نزدیک خود بزارید.
چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۲٫ یه لیوان بزرگ آب خنک بنوشید: بعد از بیدار شدن، یه لیوان آب خنک بنوشید که باعث شاداب شدن بدن می شه. شما فقط کافیه که یکبار این روش رو تست کنین تا بفهمید چه تاثیری داره.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۳٫ صورت خود رو با آب سرد بشید: شما کافیه بعد از خواب و نوشیدن آب صورت خود رو با آب خنک بشید. این کار هم باعث می شه که خواب از سر شما ببپرد. همچنین کارشناسان زیبایی می‌گويند اگه می خواهید به شکل طبیعی صورتی شفاف و براق داشته باشین، ‌هر روز صورتتان رو با آب سرد بشویید.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۴٫ رفتن جلو پنجره و تنفس هوای تازه: شما می تونید با رفتن به بالکن یا باز کردن پنچره، هوای تازه رو وارد بدن خود کنین و هوشیاری شما بیشتر می شه.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۵٫ یه صبحانه مغذی واسه خود فراهم کنین: یه صبحانه مغذی می تونه انرژی بدن شما رو فعال کنه و مغز شما بهتر کار می کنه. بهتره در صبحانه خود از چیزهای چرب استفاده نکنید.

سبزیجات، ماست کم چرب، شیر، پنیر، غلات، تخم مرغ مواد غذایی هستن که واسه صبحانه خیلی مناسب هستن.
چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۶٫ نوشیدنی کافئین دار استفاده کنین: یه فنجون قهوه یا چایی می تونه به شما کمک کنه در طول روز چرت نزنید. کمتر ایرانیه که چای مصرف نکند. مهم ترین عنصر موجود در چای کافئینه، به شکل باعث عمل می‏کنه و بر سیستم عصبی تأثیر می‏گذارد.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۷٫ یه دوش آب سرد بگیرین: هنگامی که شما از خواب بیدار میشوید، خیلی خوبه که یه دوش آب سرد بگیرین. بیشتر مردم عادت دارن که در شب دوش بگیرند. اما اگه اونا سعی خود رو کنن که در صبح دوش بگیرند خیلی خوبه.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

روش ۲ از ۲: آماده شدن واسه خوابیدن

۱٫ خودداری از کافئین: همونطور که در بالا گفته ایم کافئین، یه جور انرژی زاه و پیشنهاد میشود چند ساعت قبل از خواب از نوشیدنی یا خوردنیای کافئین دار استفاده نکنید. بعضیا حتی با خوردن چایی شب خوابشان نمی رود چه برسد به اینکه قهوه بخورند.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۲٫ ۲ الی ۳ ساعت قبل از خواب یه وعده غذایی سبک میل کنین: اگه شما یه ساعت قبل از خواب غذا سنگین میل کنین باعث میشود که شما سنگین شید و هنگامی که به رختواب می روید خوابتان نمی رود. پس بهتره غذای خود رادو یا سه ساعت قبل از خواب میل کنین.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۳٫ از تختخواب فقط واسه خواب استفاده کنین: هنگامی که شما کارهای خود رو روی تخت انجام بدید یا اینکه روی اون دراز بکشید و تلویزیون نگاه کنین، بعد از پایان کار که می خواین بخوابید، تخت واسه شما جاهای ناراحتیه و دلیل اونم نشتن روی تخت و انجام کار خود روی اینه. بهتره از تختخواب واسه خوابیدن استفاده کنین.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۴٫ خاموش کردن تلویزیون، لپ تاپ و با هر چیز چشمی یه ساعت قبل از خواب: هنگامی که خورشید غروب می‌کنه و شب فرا می‌رسد درون مغز ما غده ای‌ به نام غده پینه آل هست که شروع به ترشح ملاتونین می‌کنه.ملاتونین یکی‌ از اجزایی‌ است که باعث تنظیم خواب و ریتم شبونه روزی شما میشود.سایت ادکوان .ملاتونین هم وقتی‌ شروع به ترشح می‌کنه که نور در محیط وجود نداشته باشه.هنگامی که شما از کامپیوتر، گوشی، تبلت و یا تلویزیون استفاده می کنین وجود نور‌های پر قدرتی‌ که این وسایل تولید میکنند باعث توقف تولید ملاتونین میشود.در این حالت چرخه خواب شما به هم می ریزد و شما در یه حالت هوشیاری کامل قرار می‌گیرید و خوابیدن در این حالت سخت می شه.

چجوری صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۵٫ هرشب سر یه ساعت بخوابید و بیدار شید: قطعا این نکته لازم از اگه شما می خواین سرساعت و زود از خواب بیدار شید. همچنین این مهم هست که شما در طول شب باید بین ۷ الی ۹ ساعت یه خواب خوب داشته باشین. پس زمان خود ر هر روز طوری تعیین کنین که سر یه زمان بخوابید و کمه کم ۷ ساعت هم خواب مفید داشته باشین.

فیس بوکتوییترگوگل پلاسلینکدین‫StumbleUponاشتراک گذاری از راه ایمیلچاپ
همیشه بعد از پایان یه رابطه، دو طرف چند هفته یا بعضی مواقع ممکنه چندین ماه حال و روز خوبی نداشته باشن. فراموش کردن یه رابطه با یکی از دوستان صمیمی خود معمولا کار سختی می باشه که در این چگونگی میخوایم نکاتی رو به شما بگوییم که چجوری می تونید آسون تر یه نفر رو فراموش کنین تا در ادامه زندگی دچار مشکل نشوید و سختی نکشید.

بخش ۱ از ۳ : فرار از یادوآوری خاطرات گذشته
1قطع تماس فیزیکی : شما هیچوقت نمی تونید یه نفر رو که بعضی وقتا یا هر روز می بینید رو فراموش کنین. همچنین شنیدن فعالیتای اونم باعث می شه اون رو نتونید فراموش کنین پس سعی کنین که دیگه اون رو بعد از قطع رابطه خود نبینید.

چجوری یه شخص رو فراموش کنیم

2حذف کردن شخص از زندگی مجازی : اگه هنوز شماره شخص مورد نظر خود رو دارین اون رو پاک کنین یا جزوء دوستان مجازی شما هست، دیگه قطع رابطه کنین.

چجوری یه شخص رو فراموش کنیم

3از بین بردن چیزهایی که شما رو یاد اون میندازد : اگه شخصی رو که دارین فراموش می کنین در خونه شما وسایل داره که به شما کادویی داده بهتره اونا رو در یه کیفت جمع کرده و از یکی از دوستان خود بخواهید اون رو واسه شما نگه داره که اونا رو دور بریزید.

راههای فراموش كردن يك شخص

بخش ۲ از ۳ : تغییر نظر خود
1نزارید فکر انتقام گرفتن شما رو اذیتت کنه. همیشه بعد از خارج شدن از یه رابطه به این فکر می کنن که چجوری می شه از اون انتقام گرفت که بعدا احساس پشیمانی کنه. بهتر اینه هیچوقت فکر انتقام گرفتن نباشید چون باعث می شه که خودتون اذیت شید.

فراموش كردن يك رابطه

2تنظیم یه وقت واسه بیان احساسات : اگه شما هر کاری می کنین که فراموش کنین و هنوز نمی تونید اون رو فراموش کنین، یه وقت رو مشخص کرده ( حدودا یه ساعت ) و احساسات خود رو روی کاغذ بنویسید.

فراموش كردن يك رابطه

3خود رو مشغول کاری کنین : اگه نمیخواهید راجب شخصی فکر کنین، خودتات رو مشغول کنین. واسه مثال کتاب بخونین یا کار کنین، یا سرتون رو مشغول یه پروژه کنین، که فکر شما رو درگیر کنه و باعث شه به کسی دیگه فکر نکنید.

فراموش كردن يك عشق

4به موزیکای احساسی گوش ندید : سعی خود رو کنین که به آهنگهای غمگین و عاشقانه گوش نکنید و از فیلم ایی که ژانر درام و عاشقانه دارن دوری کنین تا بعد یه مدت.

فراموش كردن عشق يك طرفه

بخش ۳ از ۳ : انجام کارهای سرگرم کننده
1غذا خوب بخورید و ورزش کنین : اگه اهل غذای بیرون و فست فودی هستین، بهتره اون رو کنار بذارین و واسه خود یه غذا درست کنین که علاوه بر اینکه باعث می شه سرگرم شید، یه غذای سالم هم میل می کنین. همچین هروز یه وقتی رو واسه ورزش در نظر بگیرین. واسه مثال روزی نیم ساعت پیدا روی کنین.

فراموش كردن عشق يك طرفه

2رفتن به بیرون با دوستان یا فامیل : یکی از بهترین راههایی که دیگه به رابطه خود با کسی که میخواهید فراموش کنین، فکر نکنید رفتن پیش دوستان و آشنایان می باشه. چون هنگامی که با اونا بیرون باشین هم خوشحال و هم دوستان شوخی و سرگرمیای جورواجور باعث می شن به چیزی فکر نکنید و فقط خوش بگذرانید.

چجوری یه شخص رو فراموش کنیم

3ببخشید و فراموش کنین. ممکنهً خیلی زیاد این فرد رو دوست داشته‌اید که شما رو به نقطه‌ای رساندهه که هیچکی دیگری رو در دنیا به جز اون نمی‌بینید. فراموش کردن سخت‌ترین قسمت کاره و ممکنه زمان زیادی طول بکشد اما زندگی کوتاه‌تر از اینه که بخواهید اون رو هدر بدین. سعی کنین خوش‌بین باشین. نیمه پر لیوان رو ببینید. به جای اینکه فکر کنین، «من عشقم رو از دست دادم» فکر کنین «من الان مجردم!». به جای اینکه فکر کنین «کسی که خیلی وقت بود می‌شناختم رو از دست دادم»، فکر کنین «حالا باید با آدمهای زیادی آشنا بشوم». خوش‌بین بودم کمکتان می‌کنه زودتر فراموش کنین.