راه جذابیت و جذب دیگران دوست داشتن خویشتنه. افراد جذاب به قضاوت در مورد خود و دیگران نمی فکر کرد. اونا نشونه ای عشق رو در میابند. در مورد عشق می فکر کرد و با هر عملشان عشقشان رو بیان میکنند. دیپاک چوپرا

این یه واقعیته که ما میخوایم مردم دوستمان داشته باشن و وقتی میگوییم اهمیتی نداره که مردم در موردمان چه فکر میکنند حقیقت رو نگفته ایم.

همه ما آرزو داریم که دوستمان بدارند، به ما احترام بذارن و به دید مثبت در ما بنگرند . تعاملات انسانی ما واسه ایجاد احساس خوب بودن، عزت نفس و شادی لازم هستن. وقتی متوجه میشویم که شخصی ما رو دوست نداره یا به راهی از ما دوری میکند احساسات متفاوتی به سراغمان می آید از خشم و عصبنیت گرفته تا غمی ژرف و ناراحتی بی انتها.

هر یک از ما که تلاش کرده در نظر همه جذاب و دوست داشتنی باشه آخرسر به این نتیجه رسیده که این تلاشی خسته کننده و بیهودهه.

غیر ممکنه که دیگران رو مجبور به دوست داشتنتان کنین چون حتی اگه موفق هم بشید آخرسر در این روش خودتون رو گم میکنید. وقتی شما سعی میکنید چیزی که باشین که دیگران می خوان و یا واسه تحت تاثیر قرار دادن دیگران نقش بازی کنین معمولا کسائی که آرزو میکنید جذب شما شن از شما دور میشوند چون نسبت به شما احساس غریبگی میکنند.

راه جذب دیگران در اینه که کاری انجام دهیم که واقعا سخت باشه و این نیازمند اینه که در درجه اول خود رو دوست داشته باشیم و به  خود احترام بذاریم.

تنها وقتی که ما خودمون رو دوست داشتنی می دونیم و وجود، نیازها، عقاید، ارزش ا و ویژگی ای شخصی واقعی خود رو میپذیریم، به فرمول جذابیت دست یافته ایم. با اینکه همه جذب راستی شما نمیشوند اما اونایی که به طرف شما جذب میشوند معمولا دارای هوش هیجانی بالا وافرادی رشد یافته و بالغ هستن که قدر روابط بی پیرایه و حقیقی رو میدانند.

دوست داشتن خویشتن، اعتماد به نفس و راستی کلیدهای اصلی جذابیت هستن. واسه افزایش جذابیت و تبدیل وضعیت از”تلاش واسه  جذب  افراد” به جذب خودکارافراد یه سری تغییرات و تصمیمات ویژه وجود داره که می تونید انجام کنین.

شما می تونید از این ۳۶ روش زیر واسه جذابیت بیشتر خود استفاده کنین.

۱٫ روش زندگی خودتون رو داشته باشین. خود واقعی تون، فلسفه، ارزش ا و علائق تون رو شکل به این و تعریف کنین به جای اینکه ناخودآگاه اونا رو از خونواده، همسالان، مذهب یا فرهنگتان بگیرین.

۲٫ نیاز به تایید دیگران رو از زندگی خود حذف کنین. به یاد عقاید دیگران یا میل به تایید دیگران کاری رو انجام ندید. به یاد چیزی که واسه خودتون مهم و ارزشمنده  دست به انجام کارها بزنید.

۳٫ به غریزه خود اعتماد کنین و دست به تجربه ای جدید بزنید. خود رو بشناسید و حتی اگه در این راه شکست خوردید چیزی که رو که باعث لذت شما میشود و واسه شما هیجان انگیزه کشف کنین.

۴٫ دیگران رو همون گونه که هستن قبول کنین. در مورد دیگران قضاوت و انتقاد نکنید. روی نقاط قوت اونا تمرکز کنین. یاد بگیرین که با افراد با روحیه ناملایم بی کوچیک کردن خود رفتار کنین.

۵٫ . واقعا به سخن افراد گوش کنین. بیشتر از گوش دادن وموافقت با اونا عمل کنین. کاری کنین که اونا بفهمند شما واقعا اونا رو درک می کنین.

۶٫ به مشکلات حل نشده در زندگی تون توجه کنین. رو راست باشین. ببخشید و اگرلازمه خواسته بخشش کنین انرژی که صرف این مشکلات کردین رو صرف کارهای بهتری کنین.

۷٫ زندگی سالمی داشته باشین. فعالیت ورزشی روزانه داشته باشین. در غذا خوردن از هوا و هوس پیروی نکنید و غذای سالم  بخورید تا واسه جسمتان مفید باشه. این کار رو واسه احترام به خودتون انجام بدید نه واسه تحت تاثیر قرار دادن دیگران.

۸٫ خودتون وارد عمل شید. واسه انجام کارها منتظر نمانید. خلاق، اهل عمل و یاری رسان باشین.

۹٫ .به افراد نشون به این که به اونا اهمیت میدهید. فقط حرف نزنید. به شکلی با اونا برخورد کنین که بفهمند برایشان ارزش قائلید.

۱۰٫ به جنبه مثبت افراد توجه کنین. نه از این نظر که چه کسائی هستن بلکه از این دید که چه کسائی میتوانند باشن و این نظر خود رو از به اونا منتقل کنین.

۱۱٫ مطمئن شید که نیازای خودتون محقق شده ان. نیازای ابتدایی خود رو تشخیص به این و بفهمید واسه شما چه چیز در روابط مهم و ارزشمنده.

۱۲٫ به زیبایی سخن بگید. سخنان خود رو جهت عالی درست کردن، الهام بخشیدن، برانگیختن و تشویق کردن دیگران به کار ببرین. ازانتقاد یا کنایه خودداری کنین.

۱۳٫ به آسونی بخندید. خوشحال باشین. زندگی رو خیلی جدی نگیرید و به دنبال ایجاد لذت و شادی باشین.

۱۴٫ دروغ پردازی نکنید. تصمیم بگیرین که در مورد دیگران به شکلی صحبت نکنید که رکی و یا همچنین انتقادی باشه. اخبار و اطلاعاتتان رو به یاد ارضا حس قدرت  و یا دسیسه کردن علیه دیگران افشا نکنید.

۱۵٫ به جای شکایت خواسته کنین. اگه چیزی از کسی میخواهید به شکل مستقیم خواسته کنین به اون غر نزنید و یا پیش دیگران از اون گله وشکایت نکنید.

۱۶٫ موقعیت ا رو به درستی مدیریت کنین. در اسرع وقت با مهربانی اما به طور روشن به موضوعات منفی رسیدگی کنین.

۱۷٫ جر و بحث نکنید. لبخند بزنید و مکان رو ترک کنین تا وقتی که شرایط یه گفتگوی سالم فرا برسد.

۱۸٫ تنها وقتی که از شما خواسته میشود کمک کنین. فکر نکنید که دیگران می خوان شما مشکلاتشان رو حل کنین و یا اینکه  شما صلاح شون رو بهتر میدانید. فقط آماده باشین و هروقت از شما کمک خواستند وارد عمل شید.

۱۹٫ به مشکلات دیگران اهمیت به این اما بی طرف بمانید. بذارین دیگران بدانند که وقتی با مشکلی روبرو میشوند شما واقعا به اونا اهمیت میدهید اما گرفتار مشکلاتشان نمیشوید.

۲۰٫ با قلبتان ببینید و نه با چشمانتان. به افراد، سطحی نگاه نکنید. وضعیت مالی، ظاهر و بدنامی اهمیتی ندارن. به دنبال راستی و راستی در درون شخص بگردید.

۲۱٫ به جای جواب منفی، جواب مثبت ندید. وقتی شما به جای نه، بله می گویید دچار خشم درونی میشوید. تنها وقتی جواب مثبت بدید که دلتان می خواد و تحت فشار نیستید.

۲۲٫ به دیگران نشون به این که حق شناس هستین. به اونا بگید و نشون به این که ازاینکه اونا رو در زندگی خود دارین خوشبختید.

۲۳٫ دیگه ان رو سرزنش نکنید. سعی کنین دیگران رو آزارندهید و باعث نشوید که به یاد انتخاب ا تصمیمات و اعمالشان احساس بدی پیدا کنن.

۲۴٫ بیشتر از اون چیزی که مورد انتظاره از خود مایه بذارین. بیش از حد نیاز کاری رو انجام ندید اما ابتکار عمل داشته باشین و گاهی بیشتر از اون چیزی که باید از خود مایه بذارین.

۲۵٫ در روابط خود همیشه راه پیشرفت رو طی کنین. کنترل کننده یا وابسته نباشید. روابط رو به شکلی پیش ببرین که واسه هر دو طرف رو به تعالی و رضایت بخش باشه.

۲۶٫ شخص بزرگی باشین. به دنبال این نباشید که اعتبار کسب کنین، دیگران رو کوچیک کنین یا مورد ستایش قرار بگیرین. دانستن و قدرت خود رو در زمان مناسب نشون به این.

۲۷٫ فروتن باشین. به خود بخندید، از عیب ا و اشتباهات خود آگاهی داشته باشین و قبول کنین که اونا شخصیت شما رو تعریف نمیکنند.

۲۸٫ همیشه آماده یادگیری باشین. هوش و تحصیلات عالیه خود رو به رخ دیگران نکشید. بدونید که همیشه چیزی واسه یادگرفتن وجود داره حتی از کسائی که دانستن کمتری دارن.

۲۹٫ بذارین انتخابتان کنین. علاقه رو راست خود رو به دیگران نشون به این. از کلمه شما بیشتر از کلمه من استفاده کنین. بااشتیاق به دیگران گوش کنین و جنبه ای مثبت شون رو به اونا گوشزد کنین.

۳۰٫ به افراد هدایایی به این که دوست دارن. هدایایی نخرید که واسه خود شما مهمه و یا دیگران رو تحت تاثیر قرار می ده.

۳۱٫ پیوسته خود رو به رقابت بکشید. متوسط نباشید. به معلومات گذشته خود اکتفا نکنید. پش سر هم در حال پیشرفت باشین و در روبه رو با فرصت ا و نحوه استفاده از اونا خلاقیت داشته باشین.

۳۲٫ آسون زیستی پیشه کنین. چون باعث میشود شما تحت فشار،عجول، به هم ریخته و یا گیج و سردرگم نباشید. به خودتون زمان و مکانی واسه تمرکز بدید.

۳۳٫ قدرت فو ق العاده زمان حال رو قبول کنین. هیچ چیز ارزشمندتر از این لحظه نیس. اون رو به بهترین لحظه ممکن تبدیل کنین.

۳۴٫ برخلاف جریان آب شنا نکنید. با افراد و موقعیت ایی که نمیتوانید تحت کنترل خود قرار به این مبارزه نکنید. راه  آسانتر اینه که راه خود رو تغییر به این.

۳۵٫ راه رشد رو طی کنین. در راه پیشرفت حرکت کنین و گوش به زنگ فرصت ای رشد و تغییر باشین.

۳۶٫ قبول کنین که شما واسه همه جذاب نباشید. هر چه شما رشد کنین و جذاب تر شید افراد کم تری جذب شما میشوند. امااین تعداد کمتر، گروه شگفت انگیزی خواهند بود.

به نظر شما چه کارها و رفتار دیگه ای باعث جذابیت افراد میشود؟ لطفا ما رو در تجربیات و اندیشه ای خود شریک کنین.